Mazowieckie – WARSZAWA 40` – Nieruchomość pod BAZĘ PALIW • NAFTOBAZĘ – WŁASNA BOCZNICA KOLEJOWA – Dedykowana dla OLPP – Idealna jako Inwestycja Pasywna

9 000 000 

RNI – oferta nr 911

Opis

Okazja inwestycyjna – dla gracza branży paliw płynnych lub Inwestora Pasywnego.
Częściowo zabudowany grunt specjalnego przeznaczenia  – z własną (nie dzierżawioną od PKP !) bocznicą kolejową – zlokalizowany dogodnie w woj. mazowieckim, w mieście oddalonym o 40 minut jazdy od Warszawy.
Z uwagi na lokalizację, infrastrukturę, bocznicę kolejową oraz elastyczny Plan Zagospodarowania – idealny pod :
 • Bazę Paliw (handel własny)
 • tzw. Naftobazę (odpłatne przechowywanie rezerw paliwowych – czyli usługi magazynowania zapasów i rezerw produktów ropopochodnych oraz usługi logistyczne w zakresie bieżącej konsumpcji paliw – na zasadzie Operatora Logistycznego Paliw Płynnych – spółki wchłoniętej na poczatku 2018 r. przez PERN S.A.).
W Warszawie i całym woj. mazowieckim, występuje dotkliwy deficyt tego typu obiektów, a zapotrzebowanie jest olbrzymie – wszystkie większe podmioty operujące na rynku paliw, zobowiązane są bowiem do utrzymywania określonych rezerw paliwowych. Natomiast nie wszystkie posiadają własne zaplecze do ich przechowywania.

 

*
Na nieruchomości o powierzchni ponad 2ha, znajdują się :
 1.  Bocznica kolejowa  (do modernizacji, ale będąca własnością – a nie dzierżawiona od PKP) ;
 2.  Budynek biurowo-usługowy o pow. użytk. prawie 600 m2 z dużym garażem podziemnym ;
 3.  Budynki magazynowo-produkcyjne o łącznej pow. użytk. 1700 m2 (w naszej ocenie – do rozbiórki) ;
 4.  Zbiorniki paliwowe luzem (jednopłaszczowe – do przeróbki lub sprzedania i wymiany na dwupłaszczowe) ;
 5.  Drobniejsza infrastruktura techniczna ;
 6.  Wszystkie media miejskie.
Co ważne – jest MOŻLIWOŚĆ DOWOLNEJ BUDOWY BAZYdokładnie wedle potrzeb i systematycznego rozwoju przedsięwzięcia.
Aktualnie obowiązujący MPZP jest bowiem bardzo szeroki i elastyczny (usługi, produkcja, magazyny, handel, etc.), a na nieruchomości pozostało jeszcze dużo wolnego (niezabudowanego) terenu.
Bez problemu można również rozebrać, zmodyfikować lub rozbudować budynki aktualnie istniejące – tym bardziej, że prace adaptacyjno-remontowe będą i tak niezbędne, z uwagi na średni stan techniczny budynków.

 

*
Okazja rynkowa – bardzo poszukiwany i rzadko dostępny (z uwagi na znikomą podaż) rodzaj nieruchomości specjalnego przeznaczenia, dedykowany dla strategicznej branży paliw płynnych.
Oferta idealna również na inwestycję pasywną – po doinwestowaniu oraz wybudowaniu infrastruktury (koszt do 10 mln zł) – obiekt ten będzie można odsprzedać w cenie ok. 40-45 mln zł – czyli z zyskiem znacznie ponad 100% w krótkim czasie !
W połowie 2021 r.  mieliśmy w ofercie bardzo podobny obiekt (również 40 min. od Warszawy, o powierzchni 2.5 ha, lecz z dzierżawioną a nie własną bocznicą kolejową) – już po adaptacji – czyli z zamontowanymi nowymi zbiornikami dwupłaszczowymi, kompletem odbiorów oraz budynkami po remoncie. Jego cena ofertowa netto wynosiła 49 mln zł, a sprzedany został za 45 mln zł.

 

_______________

Cena 9 mln zł (kwestia VAT do uzgodnienia – w zależności od wybranej formy zakupu nieruchomości) .
Dla zdecydowanego Nabywcy – niewykluczona jeszcze możliwość negocjacji ceny w rozsądnym zakresie.

   • Możliwość bezzwrotnego sfinansowania części Inwestycji ! – Dotacje Unijne – unikalne warunki. > Sprawdź ofertę.
   • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. > Sprawdź ofertę.

   _______________

   Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

   RNI 911 Kategoria: