Sale Off !

MAZURY – Kraina i Szlak WJM – Zjawiskowo usytuowany PÓŁWYSEP – 80 ha ! – 3 km linii brzegowej !! – Możliwe działki, pole golfowe, etc. • Ultra-okazyjna cena 20 zł /m2 !

16 000 000 

RNI – oferta nr 946

Opis

Oferta unikalna w skali kraju.
Półwysep o powierzchni 80 hektarów, zjawiskowo położony w samym sercu Mazur, w Krainie i na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskichz własną, linią brzegową o długości 3 kilometrów (!!).
Arcydzieło natury.  Jednakże – na szczęście – nie w strefie Natura2000 ! (która definitywnie wyklucza wszelkie inwestycje).
Jezioro w które wchodzi nasz Półwysep, objęte jest tzw. strefą ciszy (co skutecznie eliminuje wszelki hałas, w tym sporty motorowodne) oraz posiada połączenie z Jeziorem Mamry – drugim co do wielkości jeziorem w Polsce.
Doprawdy trudno o doskonalszą lokalizację.
Pomimo położenia w samym sercu Mazur, w Krainie i na Szlaku WJM – od nieodległych od niej mazurskich kurortów takich jak Giżycko czy Węgorzewo, odróżnia ją cisza, spokój i nie skażona niczym przyroda.
Całości dopełnia bardzo przyjazna i proinwestycyjnie nastawiona Gmina.

 

Detale techniczne w telegraficznym skrócie :
 1.  Powierzchnia Półwyspu – 80 hektarów (800 tys. m2).
 2.  Własna, piękna linia brzegowa o długości 3 kilometrów (!!)
 3.  Grunt płaski, stabilny, nie podmokły, bez zapadlisk oraz innych „niespodzianek”.  Na lekkim wzniesieniu, z którego rozpościera się panoramiczny widok na całą okolicę i jezioro.
 4.  Dojazd drogą asfaltową niemal do samej podstawy Półwyspu !
 5.  Na chwilę obecną – grunt rolny (bardzo korzystne z punktu widzenia znikomego podatku !).
 6.   W uchwalonym już Studium – cały areał jest przeznaczony jako „Turystyka/Rekreacja”.
 7.   Po odliczeniu dróg wewnętrznych – możliwy będzie podział na około 200 działek rekreacyjnych po 3000 m2 każda.
 8.   Z chwilą podziału terenu – jego status zmieni się z ziemi rolnej na grunt rekreacyjny.  Odrolnienie nie napotka tu na przeszkodę formalną, ponieważ całość terenu to łąki i grunty IV – VI klasy bonitacyjnej.
 9.   Każda osoba nabywająca taką działkę, od samego początku będzie mogła korzystać z niej w celach rekreacyjnych – stawiając m.in. tiny house (dom mobilny), przyczepę, namiot glampingowy, etc.
 10.   Równolegle procedować można WZ-tki.  W bliskim sąsiedztwie są bowiem domy i media, a parę wydzielonych już próbnie działek – posiada wydane WZ na budynki mieszkalne oraz budynki gospodarcze z funkcją agroturystyczną.  Aktualnie, przy granicy naszego areału, budują się już kolejne domy i są doprowadzone wszystkie media – prąd, woda, a nawet kanalizacja.
 11.  Gmina nie posiada aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie bez wyjatku inwestycje, wykonywane są na podstawie Warunków Zabudowy.
 12.  Co bardzo istotne – dla realnego Inwestora, który przedstawi profesjonalną koncepcję inwestycji i zagospodarowania tego terenu, Gmina jest bardzo przychylna i otwarta do współpracy w sprawie uchwalenia MPZP „szytego na miarę”.
Możliwe warianty poprowadzenia inwestycji :
 1.  Inwestycja pasywna  – zakup z przeznaczeniem do dalszej odsprzedaży.  Biorąc pod uwagę ultraokazyjną cenę zakupu 20,- /m2 – stopa zwrotu może oscylować na poziomie minimum 100%, generując zysk na poziomie 15-18 mln złotych.
 2.  Inwestycja aktywna  – podział terenu i sprzedaż działek. Po podziale geodezyjnym – średnią cenę za metr na dzień dzisiejszy, należy przyjąć bardzo ostrożnie na poziomie minimum 80 zł /m2.  Cena każdej działki, będzie oczywiście ustalana indywidualnie – zależnie od dostępu / odległości od wody oraz mediów. Najtańsze (po 50-60 zł /m2) będą oczywiście działki wewnątrz półwyspu (nie mające dostępu do linii brzegowej jeziora lub rzeki). Najdroższe (od 150 do 250 zł /m2) – z własną linią brzegową, umożliwiającą stworzenie prywatnej plaży.  Ceny transakcyjne działek w okolicy oscylowały bowiem w przedziale 95 – 260 zł /m2, przy nieporównywalnie mniej atrakcyjnej lokalizacji niż nasz Półwysep.  Co ciekawe – aktualnie w tej okolicy brak jest ofert, ponieważ wszystkie zostały już sprzedane lub zarezerwowane.  Ten wariant inwestycji, pozwoli wygenerować zysk na poziomie minimum 30 mln złotych (sprzedaż działek za minimum 48 mln zł  minus koszt nabycia wraz z prowizją brokerską 18 mln).
Oprócz powyższych, można też oczywiście pokusić się o bardziej zaawansowane i dochodowe warianty poprowadzenia tej Inwestycji – jak np. :
 • budowa ekskluzywnej Osady (sprzedaż gotowych domów wybudowanych na działkach po podziale)
 • Pole Golfowe (idealne, prestiżowe położenie z pięknym widokiem !)
 • mix powyższych wariantów.
Ten unikalny grunt daje niemal nieograniczone możliwości inwestycyjne (oprócz budowy dużego hotelu, na co Gmina nie wyrazi zgody).
  Jedno jest pewne – niezależnie od wybranego wariantu poprowadzenia Inwestycji – zakup Półwyspu jest unikalną okazją inwestycyjną.
  Ponadto – przy odpowiednim marketingu – ma on też, w naszej ocenie, wszelkie realne szanse stać się jedną z ciekawszych i bardziej rozpoznawalnych inwestycji na Mazurach !

   

  _______________
  Ultra okazyjna cena SALE OFF – 16 mln zł (nie dochodzi już VAT !).
  Być może jeszcze do symbolicznej negocjacji, z uwagi na sytuację losową Sprzedającego.
  Stała prowizja brokerska – 3 zł /m2 – niezależna od finalnie wynegocjowanej ceny zakupu.

    • Możliwość bezzwrotnego sfinansowania większości Inwestycji ! – Dotacje Unijne – unikalne warunki. > Sprawdź ofertę.
    • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. > Sprawdź ofertę.

    _______________

    Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

    RNI 946 Kategoria:
    Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,