Pomorskie – Grunt GSP – Wyrobisko POD SKŁADOWANIE ODPADÓW – DECYZJA na 2,5 MLN TON !! + Przetwarzanie • Zysk min. 200 mln zł • Realna szansa na PnB SPALARNI !

18 000 000 

RNI – oferta nr 922

Opis

Hit inwestycyjny.
GSP (Grunt Specjalnego Przenaczenia) o ultra wysokiej dochodowości.
Zlokalizowane w woj. pomorskim, wyrobisko z wydaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego prawomocną Decyzją R3/R5 zezwalającą na przyjęcie 2,5 miliona ton odpadów ! (szeroki wachlarz kodów, bez niebezpiecznych)  + decyzja o rekultywacji.
Oraz dodatkowy, sąsiadujący grunt (płaski – nie wyrobisko) z procedowaną Decyzją na magazynowanie i przetwarzanie odpadów !
Łączna powierzchnia gruntów – 15 ha.
Znacznie ponad przepisowa odległość areału od najbliższych budynków mieszkalnych (z jednoczesną dostępnością drogi dojazdowej) – w naszej ocenie dają ponadto realną szansę wystąpienia i uzyskania pozwolenia na budowę Spalarni Odpadów.

 

OSZACOWANIE ZYSKU Z PRZEDSIĘWZIĘCIA – tylko samo przyjęcie odpadów do wyrobiska :
 • Przychód netto :   2,5 mln ton  x  min. 150* PLN /t  =  min. 375 mln PLN
 • Koszty :   max 45**% przychodu
 • Zysk  :  na poziomie minimum 200 mln PLN.
*/  Przyjęta średnia cena 150 PLN/t jest wartością bardzo ostrożną. Wyrobisko posiada bowiem szeroki wachlarz kodów odpadów, których opłaty za przyjęcie w roku 2022 zawierają się w przedziale od 90 do nawet 500 PLN / t (zależnie od konkretnego kodu odpadu oraz polityki cenowej właściciela każdego obiektu).  Do tego należy pamiętać, że – zgodnie z obowiązujacym Lex Eco w tym zakresie – opłaty te będą rosły drastycznie jeszcze przez kilka najbliższych lat !
**/  Przyjęta wysokość 45% jest bardzo bezpieczna, ponieważ faktyczne, średnie koszty operacyjne funkcjonowania „dołu na odpady” – kształtują się z reguły na poziomie 35 % przychodu.

 

W cenie gruntu, zawarte są już także :
 • tzw. „mata” uszczelniająca (specjalistyczna geomembrana) do wyłożenia dna wyrobiska
 • istniejący budynek (idealny na biuro + mieszkanie dla pracowników)
 • waga najazdowa.
_______________
Absolutna okazja inwestycyjna – zakup gruntu z Decyzją na składowanie odpadów oraz infrastrukturą – w cenie …7 PLN / tonę wolumenu możliwego do przyjęcia !
Bezcenna jest też możliwość szybkiego startu – czas potrzebny na biurokrację, uzgodnienia środowiskowe oraz przygotowanie pełnej dokumentacji, niezbędnej do uzyskania Decyzji Marszałkowskiej na tego typu przedsięwzięcie – to od paru mcy do roku.
Warto podkreślić, że pojawiające się niekiedy na rynku oferty tego typu gruntów pod odpady (w cenach od paru do kilkunastu mln PLN) – wbrew wstępnym opisom, dotyczą zawsze samych tylko gruntów – bez uzyskanych Decyzji.  Lub z Decyzjami już skonsumowanymi (wykorzystane 80-90% wolumenu możliwego do przyjęcia), co czyni je de facto bezużytecznymi.

_______________

Sprzedaż z uwagi na kwestie losowe.
Znakomita cena 18 mln zł netto (+ vat23%, w całości do odliczenia).
Dla zdecydowanego Nabywcy – ewentualna możliwość symbolicznej negocjacji ceny.

 

  • Możliwość bezzwrotnego sfinansowania części Inwestycji ! – Dotacje Unijne – unikalne warunki. > Sprawdź ofertę.
  • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. > Sprawdź ofertę.

  _______________

  Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

  RNI 922 Kategoria: