Śląskie – Extra grunt przemysłowy 150 ha pod duży Park Logistyczny, Przemysł i Fotowoltaikę • Otwarty DB na PV 40 MW • GPZ na działce ! • Idealna lokalizacja dla TSL

80 000 000 

RNI – oferta nr 941

Opis

Ponad 150 hektarów (ponad 1,5 mln m2) atrakcyjnego, przemysłowego gruntu inwestycyjnego (w całości pod MPZP – różne symbole – m.in. Przemysł i Logistyka) – na Górnym Śląsku, w centrum GOP (Górnośląskiego Okregu Przemysłowego).
Grunt położony w sąsiedztwie dużych aglomeracji, znakomicie skomunikowany z siecią ważnych obwodnic i autostrad krajowych – idealny pod budowę potężnego Parku Logistyczno-Przemysłowego.
Aktualny MPZP w trakcie zmian na jeszcze korzystniejszy (szerszy).
100 ha w jednym areale (teren czysty) + ponad 50 ha w przyległym areale do rekultywacji (można ją zrobić barterowo – jest firma chętna do współpracy w tym zakresie).
Absolutnie okazyjna cena 50,-/m2 (!!) – w związku z nowymi planami inwestycyjnymi (inna branża i rejon Polski) Właściciela gruntu. Warto podkreślić, że ceny gruntów przemysłowych w tym rejonie, oscylują od 200 do 350,-/m2 – zależnie od lokalizacji i powierzchni.

 

*
Dodatkowym, istotnym (a całkowicie nieuwzględnionym w cenie) bonusem tego unikalnego terenu, jest też otwarty Dziennik Budowy dużej (40 MW) instalacji fotowoltaicznej .  Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że pozwolenie na Budowę zostało wydane wiele lat temu, stosowne opłaty nie zostały wniesione, zatem wszystkie kwestie techniczne (warunki przyłączenia, etc.), nowy Inwestor musiałby „odświeżyć” już we własnym zakresie – jeżeli oprócz Logistyki/Przemysłu chciałby też zrealizować na tym terenie OZE.
A jest w tym zakresie o co powalczyć – ponieważ wielkość areału pozwala na wybudowanie instalacji OZE o mocy minimum 100 MW, wraz z magazynem energii.  Co ważne – można ją zrealizować w pełnej synergii z budowanym Parkiem Logistyczno-Przemysłowym (ponieważ na całej powierzchni płaskich dachów hal magazynowych/przemysłowych – można umieścić panele PV).
Dodatkowym, mocnym i rzadko spotykanym atutem, jest też znakomita lokalizacja gruntu – jego bliskie sąsiedztwo przemysłowe, gwarantujące bezpośredni odbiór energii bez strat i utrudnień przesyłu, jak dzieje się to przy większości farm fotowoltaicznych posadowionych na gruntach o przypadkowej i nieprzemyślanej lokalizacji.
W tym przypadku – GPZ na działce oraz istniejąca infrastruktura sieci energetycznej – zapewniają praktycznie bezstratne rozprowadzenie (przesył) uzyskanej mocy !

 

*
Z uwagi na okazyjną cenę i aktualnie obowiązujący MPZP – grunt sprzedawany „as is” – jako grunt POD LOGISTYKĘ I PRZEMYSŁ, bez możliwości „warunkowania fotowoltaiką”, ponieważ fotowoltaika nie jest w tym przypadku przedmiotem oferty i czynnikiem cenotwórczym, a jedynie dodatkowym, bezpłatnym „bonusem w tle”, który – dla podmiotów z branży – może być jak najbardziej możliwy do przeprocedowania i przywrócenia po zakupie gruntu.  Dziennik Budowy jest bowiem nadal aktywny (otwarty), a lokalne władze – nastawione wyjątkowo pro-inwestycyjnie !

 

*
INWESTYCJA PASYWNA – do dalszej odsprzedaży.
Warto też zwrócić uwagę Inwestorów na fakt, że okazyjna cena 50,- /m2, stanowiąca ca 20-25% średniej ceny gruntów przemysłowych w tym rejonie – daje możliwość zrealizowania znakomitej inwestycji pasywnej, w której olbrzymią stopę zwrotu można wygenerować nawet bez konieczności budowy czegokolwiek – po prostu rozprzedając ten areał „po kawałku”, z zyskiem rzędu 400-500%.
Niezależnie więc od finalnie wybranego, aktywnego lub pasywnego wariantu poprowadzenia inwestycji (budowa lub dalsza odsprzedaż) – jest to hit inwestycyjny.

 

_______________
Unikalna oferta z pierwszej ręki.
Przed przystąpieniem do rozmów, Sprzedający wymagać będzie podpisania dodatkowej Umowy NDA (o zachowaniu poufności).
Cena 80 mln zł netto (+ vat23%, w całości do odliczenia).
Dla zdecydowanego Nabywcy – niewykluczona jeszcze możliwość negocjacji ceny w symboliczym zakresie.
  • Możliwość kompleksowego sfinansowania całej inwestycji na preferencyjnych warunkach. Sprawdź ofertę.
  • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. Sprawdź ofertę.

_______________

Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,