Śląskie – Unikalny grunt 150 ha pod Fotowoltaikę do 120 MW + Park Logistyczny • PNB, otwarty DB • Potężny GPZ przy działce ! • Bezpośredni odbiór energii !

95 000 000 

RNI – oferta nr 926

Opis

Niekwestionowana Oferta Roku  w sektorze gruntów pod fotowoltaikę w Polsce.
Efekt kilku lat pracy i uzgodnień środowiskowych.

 

Ponad 150 hektarów (ponad 1,5 mln m2) gruntu inwestycyjnego (w całości pod MPZP ) na Górnym Śląsku w centrum GOP (Górnośląskiego Okregu Przemysłowego), pozwalającego na zrealizowanie ultra dochodowej i znaczącej w skali kraju inwestycji – Elektrowni Fotowoltaicznej o mocy maksymalnej do 110-120 MWp, wraz z profesjonalnym magazynem energii oraz – dodatkowo – olbrzymim Parkiem Logistycznym.
Teren gotowy na wejście poważnego Inwestora i rozpoczęcie budowy.
100 ha w jednym areale (teren czysty) + ponad 50 ha w przyległym areale do rekultywacji (część już aktalnie w trakcie rekultywacji,  pozostałą część można zrobić barterowo – jest firma chętna do współpracy w tym zakresie).
Aktualny MPZP w trakcie zmian na jeszcze korzystniejszy (szerszy).

 

Możliwe są trzy warianty poprowadzenia inwestycji :

 

I.  ELEKTROWNIA (FARMA) FOTOWOLTAICZNA.
Gotowiec inwestycyjny :
  • komplet wszystkich możliwych uzgodnień środowiskowych
  • projekt farmy PV o mocy 40 MW
  • prawomocne Pozwolenie Na Budowę 
  • otwarty Dziennik Budowy (farma PV –  moc 40 MW)
  • możliwość rozbudowy instalacji docelowo do 110-120 MW
  • potężny GPZ bezpośrednio przy granicy terenu (!)
  • promesa przyłączeniowa wydana przez Operatora (nieopłacona – do odnowienia).
Dodatkowym, bardzo mocnym i rzadko spotykanym atutem, jest znakomita lokalizacja gruntu – jego bliskie sąsiedztwo przemysłowe, gwarantujące bezpośredni odbiór energii bez strat i utrudnień przesyłu, jak dzieje się to przy większości farm fotowoltaicznych posadowionych na gruntach o przypadkowej i nieprzemyślanej lokalizacji.
W tym przypadku – lokalizacja GPZ oraz istniejąca infrastruktura sieci energetycznej – zapewniają praktycznie bezstratne rozprowadzenie (przesył) uzyskanej mocy !
W naszej ocenie, warto też wspomnieć, że miejscowe władze są wyjątkowo przychylne tej inwestycji, która zakwalifikowana jest jako jeden z najważniejszych punktów rozwoju regionu na najbliższe lata.

 

*
II.  PARK LOGISTYCZNY – współistniejący z elektrownią PV.
Teren jest w całości objęty MPZP (m.in. przeznaczenie przemysłowe – w tym Logistyka), a do tego znakomicie skomunikowany z siecią ważnych obwodnic i autostrad krajowych !
Dlatego inwestycję tą można (i zdecydowanie warto) połączyć z branżą TSL – Hale, Magazyny, Park Logistyczny.
Jednym z możliwych, optymalnych rozwiązań inwestycyjnych w tym zakresie, jest np. wejście w kooperację z dużą firmą sektora TSL (Panattoni, GLP, MLP, etc.), która na części tego gruntu wybuduje olbrzymi Park Logistyczny.
Wbrew pozorom, nie ograniczy on areału pod elektrownię PV, ponieważ na całej powierzchni płaskich dachów hal magazynowych – można bez problemu umieścić panele PV.
Zmienia to diametralnie – in plus – globalny zysk możliwy do wygenerowania na tej inwestycji.

 

*
III.  INWESTYCJA PASYWNA – do dalszej odsprzedaży.
Warto też zwrócić uwagę na uktra atrakcyjną cenę za m2 oferowanego terenu  – 60 PLN / m2 !!
Jest to rząd wielkości 20% średniej ceny działek przemysłowych, które w dobrych lokalizacjach, oscylują na poziomie 300 zł /m2,
nie dając oczywiście realnej możliwości zrealizowania elektrowni PV (nie mówiąc już o komplecie gotowych uzgodnień środowiskowych i pozwoleń oraz otwartym Dzienniku Budowy, jak w przypadku naszego gruntu).
Przeprocedowanie administracyjne do takiego stanu – zajmuje lata.
Zakup całości tego gruntu w oferowanej cenie, jest zatem również znakomitą inwestycją pasywną, w której olbrzymią stopę zwrotu można wygenerować nawet bez konieczności budowy – po prostu rozprzedając ten areał „po kawałku”, z zyskiem rzędu 400-500%.

 

*
Niezależnie więc od wybranego finalnie wariantu poprowadzenia inwestycji – jest to absolutny hit inwestycyjny.

 

_______________
Unikalna oferta z pierwszej ręki.
Przed przystąpieniem do rozmów, Sprzedający wymagać będzie podpisania dodatkowej Umowy NDA (o zachowaniu poufności).
Cena 95 mln zł netto (+ vat23%, w całości do odliczenia).
Dla zdecydowanego Nabywcy – możliwość negocjacji ceny w rozsądnym zakresie.
  • Możliwość kompleksowego sfinansowania całej inwestycji na preferencyjnych warunkach. Sprawdź ofertę.
  • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. Sprawdź ofertę.

_______________

Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,