Sale Off !

WARSZAWA – PRAGA POŁUDNIE – Duży grunt pod bud. wielorodzinne, usługi i handel – 40000 m2 PUM PUU – Extra lokalizacja i okazyjna cena ! – Dla Funduszu – Zysk min. 250 mln zł

70 000 000 

RNI – oferta nr 874

Opis

Położony w znakomitej i perfekcyjnie skomunikowanej lokalizacji na Pradze Południe – unikalny, duży (1,2 ha) grunt budowlany, pozwalający na wybudowanie łącznie 36500 m2 powierzchni użytkowej (PUM i PUU) + 3500 m2 powierzchni  garażowej.
Zgodnie z profesjonalnym, skonsultowanym już z Miastem, Projektem architektoniczno-urbanistycznym zespołu mieszkaniowego wielorodzinnego z garażem wielopoziomowym i częścią handlowo-usługowo-biurową
– na zaprojektowany zespół urbanistyczny, składa się :
 • 21 200 m2 PUM  (nie mniej niż 350 mieszkań)
 • 15 300 m2 PUU  (lokale użytkowe – handel, usługi, biura)
 • oraz  3 500 m2  powierzchni garażowych.
Kompleksowy Projekt, obejmuje m.in. wizualizacje i przekroje wszystkich budynków wchodzących w skład zespołu urbanistycznego, szczegółowe zestawienie powierzchni użytkowej mieszkań i lokali oraz projekt zagospodarowania terenu.
Nieruchomość położona jest w sąsiedztwie jednej z największych arterii komunikacyjnych Pragi Południe i prawobrzeżnej Warszawy, zapewniającej dostęp do ponad 20 linii tramwajowych i autobusowych dziennych oraz nocnych ZTM.

 

WAŻNE INFORMACJE :
1)   Okazyjna – jak na tą lokalizację – cena gruntu do PUM/PUU – 1750,- /m2.
2)   Ponadto – koszt budowy 1m2 powierzchni użytkowej – będzie w przypadku tego gruntu znacznie niższy niż w przypadku standardowej budowy „od zera”, ponieważ znajdują się na nim naniesienia (budynki), które zgodnie z Projektem zostaną wykorzystane (zaadaptowane – rozbudowane i wkomponowane w nową zabudowę).  Jednocześnie żadne z nich nie znajduje się pod nadzorem Konserwatora Zabytków.
3)   Grunt w dzierżawie wieczystej.  Wykup gruntu od Miasta za kwotę 20 mln zł można będzie zrealizować w terminie późniejszym (nawet do 1,5 roku), z uwagi na fakt iż według uzgodnień, przeprocedowanie wszystkich niezbędnych do tego formalności zakończy się w terminie od kilku do kilkunastu miesięcy.
4)   Na dzień dzisiejszy – z uwagi na w/w czas finalizacji wykupu – oferta idealna dla Funduszu Inwestycyjnego lub grupy Inwestorów, którzy po wykupieniu gruntu od Miasta, będą mogli zrealizować bardzo duży zysk w jednym z trzech wariantów :
 1.  sprzedaż Deweloperowi wykupionego już gruntu z naniesieniami  ;
 2.  zrealizowanie budowy na zasadach spółki JV (joint venture) z Deweloperem ;
 3.  zrealizowanie budowy na zasadzie powierzenia jej kompleksowego wykonania Deweloperowi.
5)   Dodatkowo – Spółka będąca właścicielem całej Nieruchomości – uzyskuje z tytułu jej administracji oraz zawartych umów najmu  stały dochód (czysty zysk) w wysokości średnio 300 tys. zł miesiecznie, co przekłada się na średni roczny zysk na poziomie 4 mln zł.  Zatem w okresie oczekiwania na wykup gruntu od Miasta (kilka-kilkanaście miesięcy), Inwestor uzyska dodatkowy bonus w wysokości od 3 do 6 mln zł.
6)   Ponadto – aktualny Zarząd władającej Nieruchomością Spółki zadeklarował, że w przypadku zaistnienia takiego życzenia Inwestora, po transakcji może pozostać na uzgodniony czas, prowadząc nadal wszystkie sprawy Nieruchomości jak dotąd.  Jest to oczywiście tylko propozycja – opcja, z której Inwestor może, ale nie musi skorzystać (nie jest to warunek sine qua non transakcji).  W naszej ocenie – jest to dla Inwestora olbrzymie ułatwienie i wartość dodana.  Kwestia wynagrodzenia miesięcznego Zarządu – do indywidualnego uzgodnienia pomiędzy Stronami.

 

SZACUNKOWA KALKULACJA ZYSKU Z INWESTYCJI (BUDOWA) :
 • łączny koszt zakupu gruntu :  90 mln zł  (70 mln dla Właściciela teraz   + 20 mln dla Miasta w terminie do 1,5 roku)
 • koszt budowy :  circa 160 mln zł  (przyjmując  obniżony koszt ok. 4,5 tys. zł/m2)  [Budowę można podzielić na logiczne etapy]
 • przychód ze sprzedaży mieszkań oraz miejsc garażowych  circa 500 mln zł  (przy  uśrednionej cenie PUM i PUU  13 tys. zł / m2)
 • zysk minimalny :  circa 250 mln zł.
Rzecz jasna – w przypadku gdy podczas trwania Inwestycji, ceny mieszkań w Warszawie będą rosły szybciej niż koszty realizacji budowy – finalny zysk, zrealizowany po ukończeniu inwestycji, może być wyraźnie wyższy.

 

_______________

Absolutnie unikalna oferta z pierwszej ręki.
Okazyjna cena SALE OFF – 70 mln zł (+ vat23%, w całości do odliczenia), do ewentualnej symbolicznej negocjacji.
Na chwilę obecną, z uwagi na porządkowanie spraw formalnych i prognozowany czas wykupu gruntu od Miasta (do kilkunastu miesięcy), w ocenie Właściciela i naszej – jest to oferta raczej nie dla Dewelopera, lecz dla Funduszu Inwestycyjnego lub grupy Inwestorów.
W tak dobrych lokalizacjach w stolicy, nie ma już bowiem dostępnych gruntów pozwalających zrealizować tak duże powierzchnie.

   • Możliwość bezzwrotnego sfinansowania części Inwestycji ! – Dotacje Unijne – unikalne warunki. > Sprawdź ofertę.
   • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. > Sprawdź ofertę.

   _______________

   Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

   RNI 874 Kategoria:
   Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,