Małopolskie • Extra grunt 7 ha – Możliwa DŁUGA BOCZNICA KOLEJOWA na terenie działki ! – Blisko SZEROKI TOR ! • Opcja +20ha • Logistyka, Handel, Produkcja, etc.

8 000 000 

Oferta nr 1064

Opis

Rarytas z branży TSL / Handel / Przemysł.
Unikalny grunt przemysłowy o powierzchni 7 hektarów, położony przy dużym węźle kolejowym blisko Centralnej Magistrali Kolejowej,  z możliwością techniczną oraz aktualną zgodą PKP na odbudowę własnej, długiej (600-700 m) bocznicy kolejowej na terenie działki (dysponujemy 2 korzystnymi ofertami wykonawczymi na poziomie 1,5 mln zł – już na gotowo, z włączeniem bocznicy do ruchu !)  – zlokalizowany 40 minut od Krakowa, niedaleko Drogi Ekspresowej S7.
Grunt należy traktować jako teren z dostępem nie tylko do normalnego (europejskiego), ale również i do Szerokiego Toru (1520 mm) – vide dalszy opis.
Wedle uzgodnień z Gminą – teren w całości przeznaczony na szeroko pojętą :
 • Logistykę  (Hale, Magazyny, Transport i Spedycja, etc.)
 • Handel  (Hurtownie, Składy, Place, etc.)
 • Produkcję i Przemysł  (oprócz uciążliwych) – z uwagi na gotową sieć EE, możliwość przydziału dużej mocy – nawet do 1 MW !
Gmina deklaruje bardzo daleko idącą elastyczność oraz pomoc w realizacji każdego z w/w rodzajów inwestycji, za wyjątkiem inwestycji niebezpiecznych dla środowiska i uciążliwych dla mieszkańców (typu np. przetwarzanie odpadów, emisja pyłów, gazów, etc.).
Unikalna lokalizacja niemal pośrodku kwadratu miast Kraków-Katowice-Częstochowa-Kielce), sprawia że z tego miejsca jest de facto wszędzie blisko, co przekłada się na wymierne oszczędności w logistyce.

 

Oprócz samego położenia oraz możliwości wybudowania własnej, długiej bocznicy kolejowej – pozostałe olbrzymie atuty tego terenu – to również :
 • Bardzo bliskie sąsiedztwo SZEROKIEGO TORU  (Linia LHS – transport kolejowy z/na Ukrainę i dalej) !
 • Niemal po sąsiedzku – dostępne stanowisko przestawcze z Toru Szerokiego na wąski (1520/1435 mm – i oczywiście odwrotnie), wraz z możliwością podpisania umowy na tą usługę – co powoduje, że Park Logistyczny lub Przedsiębiorstwo wybudowane na tym gruncie – będzie miało zapewniony dostęp do Szerokiego Toru pomimo braku konieczności realizacji dość kosztownej inwestycji polegającej na dociągnięciu Szerokiego Toru do działki !
 • Natomiast dla bardzo ambitnych – jest uzgodniona z PKP techniczna możliwość „dociągnięcia” Szerokiego Toru do samej działki  (są nawet już gotowe nasypy !). Jednakże koszt wszystkich prac na gotowo, należy szacować na poziomie około 12-15 mln zł.
 • Ponadto – istnieje możliwość dokupienia nawet i do 20 ha sąsiadujących gruntów (nie mamy uzgodnień cenowych w tym zakresie) – co dałoby teren o łącznej powierzchni circa 25-28 ha, pozwalającej np. na wybudowanie dużego Terminalu Przeładunkowego EUR/LHS !
 • Droga dojazdowa dla TIR – bez ograniczeń nośności (DMC pojazdów)
 • Pełne uzbrojenie (media) – w tym sieć elektroenergetyczna pozwalająca na budowę stacji transformatorowej o mocy do 1 MW.
Teren o genialnej lokalizacji, olbrzymich możliwościach wykorzystania i optymalnej wielkości – w okazyjnej cenie niecałe 120 zł / m2 (wartość rynkowa to na dziś poziom minimum 250-300 zł / m2) – przez co osiągalny dla każdej aktywnie działającej firmy !
70 tys. m2 (z opcjonalną możliwością zwiększenia do 250-270 tys. m2) przy profesjonalnym rozplanowaniu terenu – wystarczy de facto pod każde przedsięwzięcie, a nie wymaga zaciągnięcia potężnego kredytu na 30 lat.

_______________

Sprzedaż ze względów losowych.
Cena 8 mln zł  (może być BEZ VAT – DO UZGODNIENIA – w zależności od formy zakupu) .
Raczej już bez możliwości negocjacji ceny.

 

   • Możliwość bezzwrotnego sfinansowania znacznej części Inwestycji na tym terenie ! – Dotacje Unijne – unikalne warunki. > Sprawdź ofertę.
   • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. > Sprawdź ofertę.

   _______________

   Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

   RNI 1064 Kategoria: