Dolny Śląsk – Granica DE i CZ • TERMINAL PALIW PŁYNNYCH z Bazą Magazynowo-Produkcyjną • WŁASNA BOCZNICA KOLEJOWA – Idealny do Handlu Transgranicznego

28 000 000 

Oferta nr 1048

Opis

Rarytas rynkowy – Nieruchomość przemysłowa niezwykle rzadko pojawiająca się w sprzedaży.
Drogowo-kolejowy Terminal Paliw Płynnych z Bazą Magazynowo-Produkcyjną i własną dwutorową bocznica kolejową na terenie, strategicznie położony bardzo blisko przejść granicznych z Niemcami oraz Czechami.
Oprócz obrotu paliwami, idealny do – prowadzonego równolegle – wszelkiego rodzaju handlu transgranicznego i dowolnej produkcji, także przemysłowej (teren w całości pod MPZP – Przemysł i Usługi).
Możliwość olbrzymiej rozbudowy (zarówno infrastruktury i powierzchni hal magazynowo-produkcyjnych,  jak i zbiorników paliwowych – nawet do łącznej pojemności 12 300 m3 = 12,3 mln litrów !), wedle realnego zapotrzebowania eksploatacyjnego.  [Oczywiście jest to tylko możliwość, a nie konieczność].
Wartość w stanie aktualnym (bez rozbudowy) – 34,5 mln zł  wg bardzo ostrożnego Operatu Rzeczoznawcy z ub. roku.

 

Podstawowe informacje techniczne :
 • Aktualnie niepracujący Terminal (Baza) Paliw z dodatkowymi (oprócz całej infrastruktury paliwowej) dwoma halami magazynowo-produkcyjnymi o powierzchni użytkowej 1700 m2, budynkiem biurowym o powierzchni 300m2 oraz własną, dwutorową bocznicą kolejową na terenie
 • Położony bezpośrednio przy czynnej, tzw. pierwszorzędnej osobowo-towarowej linii kolejowej
 • Obie hale magazynowo-produkcyjne z długimi rampami
 • Nowoczesna drogowa przepompownia paliw płynnych – sprawna i z pełną infrastrukturą dystrybucji paliw (pompy, nalewaki, ramiona załadunku, węże, instalacja elektryczna i elektroniczna) – zbudowana w oparciu o markowe podzespoły producentów wiodących w branży (m.in. Veeder-Root, Fort Vale, Liquip, EMR3, Hefa PS, Axis, etc.)
 • Sterownia elektryczno-elektroniczna Terminalu oraz cała jego instalacja elektryczna i dystrybucyjna  – sprawna, z górnej półki technologicznej (wymiana parę lat temu kosztowała prawie 5 mln zł) – zbudowana w oparciu o markowe podzespoły producentów wiodących w branży (m.in. Schneider Electric, Schrack Technik, Mean Well, Allen-Bradley, ETI, Apator, Elester, EMR3, etc.) oraz przewody elektryczne o dużych przekrojach, zapewniające bardzo duży zapas mocy w przypadku przyszłej rozbudowy Terminalu
 • Bocznica i przepompownia kolejowa nieczynna (część torów rozebrana – ale co bardzo ważne – w PKP jest pełna jej dokumentacja, co po remoncie pozwala na jej szybkie uruchomienie i włączenie do ruchu kolejowego)
 • Własny transformator, basen przeciwpożarowy, hydranty oraz pełna infrastruktura towarzysząca
 • Drogi manewrowe i parking wewnętrzny dla zestawów TIR
 • System CCTV wraz z nagrywaniem, oparty na markowym sprzęcie firm BCS  oraz Digitus Professional
 • Teren ogrodzony, pod kamerami, dozorowany fizycznie (portiernia) i monitorowany (alarm, Agencja Ochrony)
 • Szczegółowe opracowanie – w prawie 100-stronicowym Operacie Rzeczoznawcy
 • Na życzenie dostępna pełna dokumentacja fotograficzna – 300 zdjęć.
Z uwagi na lokalizację, infrastrukturę, bocznicę kolejową, możliwość olbrzymiej rozbudowy i ultra elastyczny Plan Zagospodarowania (który dopuszcza nawet możliwość składowania odpadów )  – nieruchomość o nieograniczonych możliwościach wykorzystania.
Okazja rynkowa – bardzo poszukiwany i rzadko dostępny (z uwagi na znikomą podaż) rodzaj nieruchomości specjalnego przeznaczenia, dedykowany dla strategicznej branży Paliw Płynnych oraz Handlu, Produkcji, Przemysłu i TSL.
Oferta idealna też na inwestycję pasywną – po doinwestowaniu (rozbudowie) – obiekt ten będzie można odsprzedać z dużym zyskiem (w cenie minimum kilkukrotnie wyższej od aktualnej).  Na rynku występuje bowiem bardzo dotkliwy deficyt tego typu nieruchomości, natomiast zapotrzebowanie jest olbrzymie.

 

_______________

Unikalna oferta z pierwszej ręki – sprzedaż z przyczyn losowych.
Cena 28 mln zł (kwestia VAT do uzgodnienia – w zależności od wybranej formy zakupu nieruchomości) .
Dla zdecydowanego Nabywcy – możliwość negocjacji ceny w rozsądnym zakresie.

   • Możliwość bezzwrotnego sfinansowania części Inwestycji ! – Dotacje Unijne – unikalne warunki. > Sprawdź ofertę.
   • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. > Sprawdź ofertę.

   _______________

   Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

   RNI 1048 Kategorie: ,