Lubuskie • Grunt inwestycyjny 11 ha • POZWOLENIE NA BUDOWĘ + DB BIOGAZOWNI o mocy 1 MW ! • Dodatkowo możliwość PV 2 MW • OKAZJA INWESTYCYJNA !

4 500 000 

Oferta nr 1046

Opis

Hit inwestycyjny blisko niemieckiej granicy.
Zlokalizowany w województwie lubuskim, duży grunt inwestycyjny o powierzchni ponad 11 ha i olbrzymim potencjale inwestycyjnym z kompletem Decyzji Środowiskowych, Pozwoleniem na Budowę oraz otwartym Dziennikiem Budowy BIOGAZOWNI o mocy 1 MW  plus dodatkową koncepcją budowy Zakładu Hodowli Alg i zasilającej go farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW.
Dwie drogi dojazdowe.
Znakomite skomunikowanie (przy drodze wojewódzkiej).
Prąd w działce.  Inne media – w granicy.
Nieruchomość bez obciążeń. Pełna własność gruntu.

 

Podstawowe informacje :
 • Wszelkie pozwolenia i zgody środowiskowe
 • Prawomocne Pozwolenie na Budowę i otwarty Dziennik Budowy BIOGAZOWNI o mocy 1 MW !
 • Aktualnie, uzyskanie pozwolenia na budowę Biogazowni 0,5 MW zajmuje średnio 2-3 lata, a Biogazowni 1 MW – nawet do 4 lat !
 • Sama Biogazownia, to bardzo szybki zwrot z inwestycji – Biogazownia zwraca się po niecałych 4 latach (aktualny, realny koszt wybudowania Biogazowni o mocy 1 MW, to na dziś ok. 16-18 mln zł, zaś średni zysk z niej – to circa 5 mln zł rocznie !)
 • Bardzo dobre podsumowanie merytoryczne (jedynie ceny już nieaktualne):  https://www.gramwzielone.pl/bioenergia/1081/biogazownia-czy-to-sie-oplaca
 • W projekcie Biogazowni na podstawie którego wydane jest PnB – wsad i spalanie głównie roślinne
 • Pozwolenia także na inne wsady – w tym zwierzęce
 • Okoliczne duże gospodarstwa rolne zapewniają pełne zaopatrzenie we wsad
 • Biogazownia zaprojektowana na powierzchni 1 ha
 • Ponadto – dla 6 ha – jest też opracowany wstępny projekt koncepcyjny budowy Zakładu Hodowli Alg (biopaliwa III generacji)  oraz osoba która może ten projekt poprowadzić merytorycznie od A do Z.  Jest to temat dość kosztowny i niełatwy w realizacji, ale ultra dochodowy i perspektywiczny – z zapewnionym na lata naprzód stałym odbiorem za granicą całej produkcji bez limitu.  Algi to bowiem nie tylko biopaliwa, ale również cenny składnik żywności i suplementów diety, farmaceutyków, kosmetyków, biomateriałów, włókien, opatrunków, nośników leków, substancji wykorzystywanych w inżynierii tkankowej, biosorbentów, biostymulatorów i nawozów.   Zarys merytoryczny :  https://www.cire.pl/artykuly/materialy-problemowe/155661-perspektywiczne-biopaliwa-z-mikroalg
 • Na pozostałych 4 ha – była koncepcja wybudowania farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW, która zasilałaby Zakład Hodowli Alg, zaś nadwyżka energii mogłaby być odsprzedawana do sieci. Przez działkę przebiega linia średniego napięcia, a kilka lat temu były już prowadzone wstępne rozmowy z Eneą – z wynikiem pozytywnym. Oczywiście – na chwilę obecną – Inwestor musiałby przeprocedować kwestie techniczne od nowa. Fotowoltaikę należy więc traktować tylko i wyłącznie jako bezpłatny „bonus w tle”, nie zaś jako przedmiot oferty i czynnik cenotwórczy.
 • Docelowe zrealizowanie wszystkich 3 projektów (Biogazownia + Zakład Hodowli Alg, + Fotowoltaika) – przełożyłoby się na powstanie samowystarczalnego, energetycznego perpetuum mobile  o ultra wysokiej dochodowości.
 • WAŻNA INFORMACJA – grunt sąsiaduje z Fabryką Produkcji Pelletu, która mogłaby odbierać wyprodukowaną energię !  Dysponujemy również ofertą sprzedaży tejże Fabryki.  Pod względem ekonomicznym / inwestycyjnym – zakup takiego właśnie „pakietu” (grunt pod Biogazownię + Fabryka Pelletu) – byłby przysłowiowym strzałem w 10, ponieważ po wybudowaniu Biogazowni, otrzymamy samowystarczalny kombinat, wykorzystujący energię produkowaną przez Biogazownię do bardzo taniej produkcji pelletu.  Oferta sprzedaży Fabryki Produkcji Pelletu dostępna jest tutaj :  https://rokaj.nieruchomosci.pl/nieruchomosci-dla-inwestorow/lubuskie-dochodowy-nowoczesny-zaklad-produkcji-pelletu-zysk-do-05-mln-zl-miesiecznie-okazja-inwestycyjna-blyskawiczny-zwrot-max-2-lata/
_______________
Sprzedaż z uwagi na wiek i  stan zdrowia właściciela  oraz miejsce jego zamieszkania ponad 300 km od oferowanego gruntu.
Okazja inwestycyjna – zakup gruntu z gotowym Pozwoleniem na Budowę i otwartym już Dziennikiem Budowy Biogazowni – w cenie … 40,-/m2 !
Niemożliwym natomiast do wyceny jest czas (który w dobie kryzysu energetycznego liczy się szczególnie) – potrzebny na biurokrację, uzgodnienia środowiskowe oraz przygotowanie pełnej dokumentacji, niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę obiektu tego typu i wielkości.

_______________

Znakomita cena 4,5 mln zł (NIE DOCHODZI VAT ! – sprzedaż przez osobę fizyczną).
Dla zdecydowanego Nabywcy – możliwość negocjacji ceny w niedużym zakresie.

 

  • Możliwość bezzwrotnego sfinansowania 65% wartości Inwestycji ! – Dotacje Unijne – unikalne warunki. > Sprawdź ofertę.
  • Możliwość profesjonalnego zastępstwa inwestorskiego w pełnym zakresie. > Sprawdź ofertę.

  _______________

  Przed podpisaniem Umowy Brokerskiej, nie udzielamy jakichkolwiek informacji innych, niż znajdujące się w powyższym opisie. Uprzejmie prosimy o przeanalizowanie Zasad Współpracy.

  RNI 1046 Kategoria: